Kraków przyjazny inwestorom

Głównym spośród trudnych przeszkód w większości miast w Polsce jest transport. Nasze gminy nie są dostosowane do tak dużego nasilenia korków, jaki pojawił się przez zwiększenie się ilości samochodów na krajowych ulicach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie musi podjąć niemalże każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Jezdnie i transport miejski to priorytet, który pozwoli zwiększyć zadowolenie krakowian jak również usprawni całość infrastruktury Krakowa.

Na tle okolicznych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie mocno się wybijają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i rozwój dróg trzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych inwestycji trzeba wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusów – pierwszą w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz naprawy już powstałych tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może się poprawić i aby mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. (jednym z przykładów jest odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale też autobusami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na najlepszej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.