włoska restauracja bez glutenu Kraków

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz dobrze zjeść? Pośród wielu alternatyw, jakie proponuje kuchnia europejska na dużą uwagę zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń i duża dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie smaki

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie potrawy

Makarony to baza kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wyobrazić sobie składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. nowa restauracja włoska Kraków Ryby, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy drobiowe i rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, focaccia, ravioli oraz liczne desery – np. granita czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film